پنج رنگ ممنوعه برای اتاق خواب

این مقاله را به اشتراک بگذارید!
اتاق خواب

رنگ هایی که نباید در اتاق خواب از آنها استفاده نمایید

اتاق خواب به این دلیل که جایی برای استراحت است و همچنین اولین جایی است که شما در آن چشم های تان را بازمی کنید، باید در انتخاب رنگ آن دقت کنید. برخی از رنگ ها برای دکوراسیون اتاق خواب اصلا مناسب نیستند.

 

دکوراسیون با رنگ قرمز

هنگامی که شما می خواهید یک فضای آرامش بخش و بدون استرس داشته باشید بهتر است اصلا رنگ قرمز را انتخاب نکنید. می توانید برای داشتن یک اتاق رمانتیک برای برخی از قسمت ها از رنگ قرمز استفاده کنید.

دکوراسیون با رنگ زرد

شاید رنگ زرد به نظر شما یک رنگ پرانرژی و خیره کننده برای اتاق خواب باشد و در طولانی مدت می تواند شما را خسته و کسل کند. اگر در تمام اتاق تان از رنگ زرد استفاده کنید دقیقا مانند کسی هستید که درون یک لیمو بزرگ قرار گرفته است. همچنین اگر اتاق شما یک اتاق پرنور باشد اصلا به هیچ عنوان نباید از این رنگ استفاده کنید. اگر به این رنگ علاقه بسیاری دارید می توانید برای قسمت هایی از اتاق از رنگ زرد روشن و یا شتری روشن استفاده کنید و همراه ان از رنگ طوسی برای تلطیف کردن فضا استفاده نمایید.

دکوراسیون با رنگ سفید

رنگ سفید هم مانند رنگ زرد اگر در اتاق خواب زیاد استفاده شود بسیار کسالت آور خواهد شد. اگر هم به رنگ سفید بسیار علاقه دارید برای این که اتاق تان را یکنواخت و کسالت آور نکند پیشنهاد می کنیم از سرویس خواب با رنگ های مختلف و یا اکسسوری های رنگی  استفاده کنید که بتواند مقداری رنگ به اتاق تان اضافه کند.

دکوراسیون با رنگ پرتقالی

پرتقالی یا نارنجی پر رنگ هم یکی دیگر از رنگ های تندی است که برای اتاق اصلا مناسب نیست. این رنگ می تواند شما را در اتاق خواب عصبی کند. اگر هم از طرفداران این رنگ هستید بهتر است برای اینکه از تیزی رنگ کم کنید . از رنگ سفید برای این منظور استفاده نمایید.

دکوراسیون با رنگ قهوه ای

قهوه ای یکی دیگر از رنگ هایی است که اگر برای دکوراسیون خواب به درستی استفاده نشود می تواند کسالت آور باشد. اگر برای تمام لوازم و دیوارهای اتاق خواب از رنگ قهوه ای استفاده کنید مطمئن باشید بعد از چند روز خوابیدن در این اتاق احساس افسردگی خواهید کرد. بهترین پیشنهاد این است که رنگ قهوه ای را با رنگ هایی مانند سبز روشن و آبی ترکیب کنید.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پنج رنگ ممنوعه برای اتاق خواب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *