تخت خواب دخترانه | جدیدترین مدل‌های سرویس خواب دخترانه + راهنمای خرید

این مقاله را به اشتراک بگذارید!

تخت خواب، اصلی‌ترین وسیله هر اتاق خواب

خواب مهم‌ترین بخش زندگی است که برای کودکان و نوجوانان از اهمیت بیشتری هم برخوردار است. رشد جسمی و آرامش روحی کودکان و نوجوانان تا حد زیادی وابسته به کیفیت خواب آن‌هاست، بنابراین باید شرایط مناسبی را برای این بخش از زندگی آن‌ها آماده کرد. تخت خواب یکی از وسایلی است که به خواب باکیفیت کمک می‌کند، بنابراین باید بهترین نوع آن را خریداری کرد. تخت خواب بسته به جنسیت کودک دارای انواع مختلف تخت خواب دخترانه، پسرانه و مدل‌ها و طرح‌های متنوع است.

ویژگی‌های تخت خواب دخترانه مناسب

یک تخت خواب دخترانه مناسب، باید با در نظر گرفتن ویژگی‌های روحی و سلیقه دخترها انتخاب شود. برخلاف تصور بیشتر افراد که در زمان خرید تخت فقط به راحتی آن توجه می‌کنند، حتی شکل و ظاهر تخت هم می‌تواند در روحیه شخصی که از آن استفاده می‌کند تاثیر داشته باشد. مهم‌ترین ویژگی‌هایی که سرویس خواب دخترانه باید از آن برخوردار باشد، موارد زیر هستند.

  • تخت خواب دخترانه باید طراحی مناسب دختران داشته باشد
  • جنس تخت باید بادوام و محکم باشد
  • تخت باید متناسب با فضای اتاق باشد
  • رنگ تخت باید مطابق روحیه و سلیقه مصرف‌کننده آن باشد

انواع متریال ساخت تخت خواب

یکی از ویژگی‌های مهمی که در زمان خرید تخت خواب دخترانه یا پسرانه باید به آن توجه کرد، متریال و جنس تخت است. دوام، طول عمر و حتی ظاهر فرد تا حد زیادی به جنسی که از آن ساخته می‌شود بستگی دارد. به علاوه جنس و متریال ساخت در قیمت تخت خواب دخترانه هم موثر است بنابراین آشنایی با آن برای خرید بهترین سرویس خواب دخترانه اهمیت زیادی دارد.

چوب

یکی از بهترین متریال و مواد اولیه که سرویس‌های خواب به خصوص تخت خواب از آن تولید می‌شوند، چوب است. برای ساخت یک تخت دخترانه شیک چوب بهترین متریال است، دوام و ماندگاری چوب نسبت به دیگر مواد اولیه بیشتر است. همچنین تخت‌های چوبی ظاهر زیباتری نسبت به سایر تخت خواب‌ها دارند به همین دلیل جز انتخاب‌های محبوب و پرطرفدار افراد هستند.

ام‌دی‌اف

ام‌دی‌اف از دیگر اجناسی است که برای ساخت تخت کاربرد زیادی دارد. این جنس از تخت نسبت به تخت‌های چوبی قیمت کمتری دارد و تنوع رنگ آن هم نسبت به چوب بیشتر است. دوام ام‌دی‌اف کمتر از چوب است اما اگر به درستی از آن استفاده شود، مدت زمان زیادی عمر می‌کند. برای ساخت تخت دخترانه شیک، به خصوص سبک مدرن ام‌دی‌اف یکی از بهترین متریال است.

فلز

مناسب‌ترین قیمت تخت‌ خواب دخترانه، مخصوص تخت‌هایی است که از جنس فلز هستند. البته تخت‌های فلزی نسبتا قدیمی هستند و تنوع طرح و مدل‌های آن نسبت به اجناس دیگر کمتر است. فلز برای ساخت تخت خواب دخترانه ساده کاربرد زیادی دارد، این جنس از تخت همچنین برای اتاق‌های کوچک انتخاب مناسبی می‌باشد.

مدل‌های مختلف تخت خواب دخترانه

با مراجعه به بازار برای خرید تخت‌ خواب دخترانه می‌توان انواع مختلفی از طرح‌ها و مدل‌های این محصول را مشاهده کرد. این مسئله ممکن است خرید را سخت کند بنابراین بهتر است قبل از مراجعه به بازار ابتدا با مدل‌های مختلف تخت دخترانه آشنا شد و طرح‌های مورد نظر را انتخاب کرد. هر مدل سرویس خواب دخترانه، قیمت متفاوتی هم دارد که در زمان خرید باید به این نکته هم توجه کرد.

تخت خواب فانتزی

یکی از سبک‌ها و مدل‌های تخت خواب‌های دخترانه سبک فانتزی است، این سبک از تخت خواب بیشتر مناسب تخت‌های کودکانه است و معمولا از جنس ام‌دی‌اف است. علاوه بر ظاهر متنوع تخت‌های فانتزی تنوع رنگی بالایی هم دارند که آن‌ها را برای دختربچه‌ها به انتخابی مناسب تبدیل می‌کند.

تخت خواب مدرن

برای خرید یک تخت دخترانه شیک یا تخت خواب دخترانه جوان سبک‌های مدرن بهترین انتخاب هستند. برای ساخت تختی با سبک مدرن می‌توان از چوب، ام‌دی‌اف و حتی فلز هم استفاده کرد. ویژگی مهم تخت‌های این سبک سادگی آن‌هاست، همچنین تخت‌های مدرن نسبت به دیگر مدل‌ها ابعاد کوچک‌تری دارند بنابراین انتخاب خوبی برای فضاهای کوچک‌تر هستند.

تخت‌ خواب‌های چندطبقه و کمجا

مدل دیگر تخت‌ خواب‌های دخترانه تخت‌های چندطبقه یا کمجا هستند که انتخابی خوب برای اتاق‌های مشترک هستند. این تخت‌ها هم با جنس فلز، چوب و ام‌دی‌اف قابل تولید هستند و تنوع طرح‌های آن‌ها نسبتا زیاد است.

قیمت تخت خواب دخترانه

قیمت یکی از موثرترین فاکتورها در خرید وسایل مختلف به خصوص تخت‌ خواب دخترانه است. قیمت تخت‌ خواب دخترانه به مسائل مختلفی بستگی دارد، بیشتر افراد با تصور اینکه قیمت بالاتر به معنی کیفیت بیشتر است بدون در نظر گرفتن دیگر مسائل اقدام به خرید تخت‌های گران‌قیمت می‌کنند، در حالیکه تخت خریداری شده طول عمر زیادی ندارد. موارد زیر بعضی از مسائلی هستند که به جز کیفیت در قیمت تخت دخترانه تاثیر دارند.

تفاوت قیمت سرویس با تخت تک

معمولا خرید تخت خواب به صورت سرویس به صرفه‌تر از خرید آن به تنهایی است. در سرویس‌های خواب جزئیات مختلفی وجود دارند که قیمت تمام شده آن‌ها در خرید یکجا بسیار پایین‌تر از خرید جزئی است. بنابراین افرادی که به دنبال صرفه‌جویی در قیمت هستند و به غیر از تخت به وسایل دیگری هم برای اتاق خواب فرزندان خود نیاز دارند بهتر است برای خرید به سراغ سرویس خواب دخترانه بروند.

ابعاد بزرگتر، قیمت بیشتر

مورد موثر بعدی در تخت‌ دخترانه ابعاد و اندازه آن است. طبیعتا هرچقدر اندازه تخت بزرگتر شود، قیمت آن هم افزایش پیدا می‌کند. تخت خواب یک نفره دخترانه، تخت خواب یک و نیم نفره، دو نفره و… از ابعاد مختلف تخت هستند که قیمت تخت‌ خواب یک نفره دخترانه نسبت به تمام مدل‌ها پایین‌تر است.

تخت‌های ساده ارزان‌تر هستند

بهترین انتخاب برای افرادی که به دنبال خرید تخت با قیمت مناسب هستند، تخت‌های ساده است. هرچقدر جزئیات در طراحی و بخش‌های مختلف تخت بیشتر شود، قیمت آن هم افزایش پیدا می‌کند. شاید تخت خوب دخترانه ساده از نظر طرح تنوع زیادی نداشته باشد اما بسته به سلیقه و فضای اتاق می‌توان آن را در رنگ‌های مختلف خریداری کرد. البته سادگی این تخت‌ها به معنی زیبا نبودن آن‌ها نیست. تخت‌های چوبی ساده همیشه جز انتخاب‌های پرطرفدار و محبوب در میان افرادی هستند که به دنبال یک تخت دخترانه شیک و در عین حال ساده هستند. مزیت این نوع تخت قابلیت ست کردن راحت آن با انواع وسایل است.

تاثیر جنس در قیمت تخت

در قیمت تخت‌ خواب دخترانه، جنس تخت موثرترین فاکتور است. قیمت تخت‌های چوبی نسبت به دیگر متریال ساخت تخت بیشترین مقدار را دارد و بعد از آن تخت‌های ام‌دی‌اف قرار دارند. همچنین تخت‌های فلزی نسبت به دیگر انواع تخت‌ها قیمت پایین‌تری دارند مگر در شرایطی که تخت به صورت ترکیبی ساخته شده باشد.

تاثیر سبک و مدل در قیمت

یکی دیگر از مسائل موثر در قیمت تخت خواب‌های دخترانه، سبک و مدل آن‌هاست. به عنوان مثال تخت‌های کلاسیک نسبت به تخت‌های مدرن گران‌قیمت‌تر هستند که این به دلیل جنس آن‌ها، ابعاد این مدل از تخت‌ها و جزئیات بیشتر  در طراحی آن‌هاست.

ست سرویس خواب، زیبا و به صرفه

یک اتاق ساده دخترانه به جز تخت خواب دارای وسایل دیگری هم هست. آینه، کمد، میز تحریر، میز آرایش، کتابخانه و… بعضی از وسایلی هستند که در اتاق خواب کاربرد دارند و بسته به فضا در آن وجود خواهند داشت. برای زیبایی و چیدمان بهتر اتاق بهتر است تمام این جزئیات و تخت شبیه به هم انتخاب شوند، به عنوان مثال اگر تخت خواب سبک کلاسیک دارد بهتر است که آینه، میز آرایش و کمد هم در همین سبک باشند.

همچنین همرنگ و هم‌طرح بودن این لوازم در بزرگ دیده شدن اتاق هم موثر است. به همین دلیل توصیه می‌شود که تخت و لوازم اتاق خواب به صورت ست و یک سرویس خواب کامل خریداری شوند. خرید سرویس خواب کامل علاوه بر زیبایی از نظر قیمت و هزینه هم به صرفه‌تر است.

انواع ست‌های دخترانه و جزئیات آن‌ها

سرویس خواب‌های ست دخترانه دارای مدل‌های زیادی هستند که هرکدام از آن‌ها جزئیات متفاوتی دارند. به عنوان مثال سرویس خواب ام‌دی‌اف لوسی که یکی از مدل‌های زیبا و محبوب امروزی است دارای جزئیاتی مانند تخت، پاتختی، دارور، کتابخانه، کمد، میز تحریر، صندلی و آینه قدی است؛ همچنین سرویس خواب دخترانه آنجلو که انتخابی مناسب برای تخت خواب دخترانه جوان هم هست علاوه بر جزئیات سرویس قبلی دارای میز آرایش و لاوست هم هست. هر دوی این مدل‌ها و سایر مدل‌های متنوع از انواع سرویس خواب و تخت دخترانه شیک را می‌توانید در سایت وینچنزو مشاهده کنید.

تنوع مدل‌ها و کیفیت مناسب در وینچنزو

تنوع مدل‌های یک محصول در بازار گاهی‌اوقات خرید آن را سخت‌ می‌کند و این یکی از مشکلات در خرید تخت‌ خواب دخترانه است. این محصول دارای مدل‌های متنوعی است که هرکدام ویژگی‌های مختلفی دارند. برای راحت کردن خرید تخت و سرویس خواب دخترانه بهترین کار مراجعه به مراکز معتبری است که محصولات باکیفیت و به‌روزترین مدل‌ها را دارند. مجموعه وینچنزو یکی از مجموعه‌های فروش سرویس خواب از نوزادی تا بزرگسال است که در کنار تنوع قیمت و مدل‌ها، باکیفیت‌ترین محصولات را هم دارد.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تخت خواب دخترانه | جدیدترین مدل‌های سرویس خواب دخترانه + راهنمای خرید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *