تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد

این مقاله را به اشتراک بگذارید!
Baby sleep

سرویس‌ خواب به عنوان مهم‌ترین بخش سیسمونی نوزادی

Baby sleep

خواب تقریبا یک سوم عمر انسان بالغ را به خود اختصاص می‌دهد اما در نوزادان این مقدار بسیار بیشتر است. نوزادان تقریبا دو سوم عمر خود را در خواب هستند و این میزان خواب برای آن‌‌ها ضروری است. با توجه به اینکه خواب بیشترین تاثیر را در رشد ذهنی و جسمی نوزاد دارد، تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد نیز بسیار زیاد است.

کالای خواب نامناسب موجب می‌شود که نوزاد خواب ناآرامی را داشته باشد و در طول شبانه‌روز چندین بار از خواب بیدار شده که این مسئله در رشد او تاثیر منفی دارد.

تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد

تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد بسیار زیاد است. اگر خواب نوزاد راحت و بدون وقفه نباشد رشد او دچار اختلال می‌شود. نه فقط کیفیت خواب بلکه امنیت خواب هم به کالای خواب انتخابی بستگی دارد و اگر نوع نامناسب آن را خریداری کرد این مسئله هم به خطر می‌افتد.

به عنوان مثال بعضی از والدین به دلیل ظاهر متفاوت و جذاب‌تر به سراغ تخت‌هایی می‌روند که فاصله بین نرده‌های آن‌ها زیاد است یا نرده محافظ ندارند، در این صورت احتمال غلت زدن نوزاد و افتادن از روی تخت وجود دارد، به منظور جلوگیری از این حوادث بهتر است که سرویس خواب نوزادی را از مراکز معتبر مانند وینچنزو خریداری کرد که علاوه بر ظاهر نامناسب به ایمنی و کیفیت سرویس‌های خود نیز دقت می‌کند.

اجزای کالای خواب نوزادی

با توجه به تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد، در زمان خرید این بخش از سیسمونی باید دقت زیادی کرد که بهترین کالاها از بهترین اجناس و با بیشترین کیفیت خریداری شوند. کالای خواب نوزادی اجزای مختلفی دارند که کیفیت تمام آن‌ها در نهایت باعث بهبود کیفیت خواب نوزاد شده و کمک می‌کند که نوزاد خواب راحت‌تری داشته باشد

تخت

تخت مهم‌ترین قسمت در سرویس خواب نوزادی است که باید دقت زیادی در خرید آن کرد. بیشتر افراد در زمان خرید این بخش از سیسمونی فقط به ظاهر آن دقت می‌کنند اما زمانی که صحبت از تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد می‌شود، تخت بیشترین نقش را دارد. ارتفاع، مدل، امنیت و… همگی در کیفیت خواب نوزاد در تخت تاثیرگذار هستند.

بهتر است تخت نوزادی از جایی خریداری شود که تنوع مدل و کیفیت بالایی داشته باشد تا خرید را ساده‌تر کند، به عنوان مثال وینچنزو علاوه بر مدل‌های متنوع باکیفیت‌ترین اجناس را نیز تولید می‌کند.

تشک

بخش دیگر کالای خواب نوزادی، تشک آن است. تشک هم به اندازه تخت اهمیت داشته و در خرید آن باید به جنس، کیفیت، ابعاد، ارتفاع و… دقت کرد. استخوان‌بندی نوزادان بسیار نرم است و یک تشک غیراستاندارد باعث می‌شود که استخوان‌ها شکل نامناسبی به خود بگیرند.

بالشت

اگر از تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد خبر دارید، قطعا باید بدانید که بالش هم جز مهمی در سرویس خواب است که باید نوع باکیفیت آن را خریداری کرد. پوست نوزادان بسیار حساس است بنابراین جنس بالش باید طوری باشد که حساسیت پوستی ایجاد نکند. بهتر است برای بالش نوزادی از انواع پرزدار و… استفاده نکرد چون احتمال ورود پرزها به ریه نوزاد و مشکل در تنفس او وجود دارد. به علاوه بالش نباید بیش از اندازه نرم یا سفت باشد تا سر نوزاد راحت روی آن قرار گرفته و خوابی آرام و راحت داشته باشد.

تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد و نکاتی که باید به آن توجه کنید

تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد زمانی مشخص خواهد بود که سرویس خواب و اجزای آن را با دقت انتخاب کرد. بیشتر افرادی که برای خرید سیسمونی مخصوصا جزئیات اصلی آن مانند سرویس خواب به بازار مراجعه می‌کنند فقط به قیمت و شکل ظاهری سرویس توجه می‌کنند، در حالیکه برای خرید سرویس خواب با کیفیت نوزادی نکات مختلفی را باید در نظر گرفت.

در زمان خرید و انتخاب سرویس خواب نوزادی باید به این مسئله دقت کرد که سرویس خواب مهم‌ترین بخش در دو تا سه سال اول زندگی کودک است. در این سنین کودک بیشترین تایم شبانه‌روز را در خواب می‌گذارند و چون تخت خواب امنیت کافی برای خواب نوزاد و خردسال را ندارد باید تخت و سرویس مناسب این سنین را تهیه کرد. مطابق کارشناسان تیم وینچنزو، مهم‌ترین نکاتی که برای خرید سرویس خواب نوزادی باید به آن دقت کرد، موارد زیر هستند.

سایز و اندازه سرویس خواب

برای اینکه تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد در بیشترین حد خود باشد اولین نکته‌ای که باید در زمان خرید به آن توجه کرد سایز و اندازه سرویس خواب است. سایز تخت باید طوری باشد که نوزاد در آن احساس راحتی کند، تخت‌های بیش از حد بزرگ باعث می‌شوند که نوزاد در آن غلت خورده و حرکت کند و در تخت‌های خیلی کوچک هم راحت نخواهد بود. تخت باید طوری انتخاب شود که حداقل تا 2 سالگی کودک مناسب باشد، البته تخت‌هایی هم وجود دارند که قابلیت تغییر سایز دارند و برای سنین بالاتر هم قابل تنظیم هستند.

رنگ آن

جالب است بدانید که تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد تنها مرتبط با جنس، مدل و مقاومت آن نیست و حتی رنگ سرویس خواب هم در روحیه نوزاد و کیفیت خواب او تاثیر دارند. رنگ‌های روشن برای سرویس خواب نوزادی بهترین انتخاب هستند. این رنگ‌ها هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شوند و مناسب تمام سلیقه‌ها هستند. به علاوه در روحیه نوزاد تاثیر گذاشته و به راحتی خواب او کمک می‌کنند. زمانی که نوزاد به طور ناگهانی از خواب بیدار شود، رنگ‌های تیره باعث ترس و وحشت او می‌شوند و در عوض رنگ‌های روشن کمک می‌کنند که کمتر از محیط اطراف خود بترسد

می توانید مقاله پنج رنگ ممنوعه برای اتاق خواب را برای دیزاین بهتر و کیفیت خواب بهتر مطالعه بفرمایید

جنس سرویس

جنس سرویس خواب هم دیگر نکته‌ای است که در زمان تهیه و خرید سرویس باید به آن دقت شود. سرویس‌های چوبی بهترین جنس برای تخت و اجزای کالای خواب نوزادی هستند. این جنس علاوه بر ظاهر مناسب، استحکام خوبی هم دارد و با انواع کمد، جالباسی، میز و… ست می‌شود.

ممکن است بعضی از والدین برای ظاهر زیباتر به سراغ سرویس‌های فرفروژه یا فلزی بروند، باید دقت کرد که سرویس‌های تولید شده از این جنس خطرناک هستند و چون لبه‌های آن‌ها تیز است احتمال آسیب به پوست صورت یا دست نوزاد وجود دارد.

مقاومت

در زمان خرید سرویس خواب یکی دیگر از نکاتی که توجه به آن اهمیت زیادی دارد، مقاوت سرویس است. اگر تابحال برای خرید سرویس خواب نوزادی به بازار رفته باشید، احتمالا متوجه این موضوع شده‌اید که این سرویس‌ها اغلب ظریف و فانتزی هستند و بیشتر از هرچیز به ظاهر آن‌ها توجه می‌شود. هرچند ظاهر سرویس خواب هم نکته مهمی در خرید است اما مقاوت آن اهمیت زیادی دارد. اگر مقاوت تخت، مخصوصا پایه آن کم باشد احتمال شکستن آن زمانی که نوزاد در تخت حرکت می‌کند زیاد است و این مسئله هم باعث آسیب نوزاد می‌شود.

برای تهیه سرویس‌های مقاوم مجموعه وینچنزو بهترین مرکز است، انواع سرویس‌های این مجموعه که شامل مدل ویکتوریا، لوسی، گابریلا و… هستند با بهترین متریال ساخته شده و مقاومت آن‌ها تضمین شده است.

ارتفاع سرویس خواب

ارتقاع تخت و سرویس خواب دیگر نکته‌ای است که در زمان بررسی تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد باید به آن توجه کرد و هنگام خرید هم باید در نظر گرفته شود. بعضی از سرویس‌های خواب قابلیت تنظیم ارتفاع دارند، با کمک این ویژگی می‌توانید در سنین پایین‌تر تخت را پایین کشیده تا به نوزاد خود دسترسی داشته باشید و با بزرگ شدن کودک ارتفاع تخت را بالاتر ببرید تا ایمنی کودک افزایش پیدا کند.

ارتفاع به غیر از ایمنی خواب کودک در دمای هوا هم تاثیر دارد. هوای گرم در ارتفاع بالاتر در جریان است و هوای سرد در ارتفاع پایین‌تر، زمانی که تخت در ارتفاع مناسب تنظیم شود، دمای خواب نوزاد هم بهترین حالت را خواهد داشت که این مسئله هم در کیفیت خواب نوزاد تاثیر زیادی دارد.

ثابت یا قابل جابجایی بودن آن

نکته مهم دیگری که در زمان خرید سرویس خواب برای نوزاد باید به آن توجه شود، قابل جابجایی یا ثابت بودن سرویس خواب است. بیشتر تخت‌های نوزادی دارای چرخ هستند که کمک می‌کند تخت را به راحتی جابجا کرد. به عنوان مثال در ماه‌های اول تولد که نوزاد باید نزدیک مادر باشد، با استفاده از این ویژگی می‌توان تخت نوزاد را کنار تخت مادر قرار داد و بعد از چند ماه که فاصله وعده‌های غذایی نوزاد بیشتر شد آن را به راحتی و بدون آسیب جابجا کرده و به اتاق نوزاد منتقل کرد.

مدل سرویس خواب

در نهایت آخرین موردی که باعث تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد می‌شود، مدل سرویس خواب است. مدل‌های استاندارد که لبه‌های تیز ندارند برای نوزادان مناسب‌تر هستند، بیشتر مدل‌های فانتزی علاوه بر کارآیی کم، جاگیر و دارای جزئیاتی هستند که ممکن است به نوزاد آسیب برسانند و مانع خواب راحت او شوند.

خواب مهم‌ترین بخش در زندگی نوزادان

یک ویژگی ثابت در تمام نوزادان، خواب زیاد آن‌هاست که بیشترین تاثیر را در رشد آن‌ها هم دارد. البته خوابی که به رشد نوزاد کمک می‌کند باید عمیق، مداوم و منظم باشد که این نوع خواب نیازمند سرویس خوابی مناسب است. مهم‌ترین نکاتی که در زمان خرید سیسمونی نوزادی به تهیه سرویس خواب خوب و با کیفیت کمک می‌کنند در این مطلب گفته شدند. تمام نکات و ویژگی‌های گفته شده، در کنار تنوع مدل‌ در سرویس‌های مجموعه وینچنزو موجود هستند.

 

 

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تاثیر کالای خواب بر کیفیت خواب نوزاد”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *